рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 9/10
(9 гласови)

Содржина

Семејството Крудс преживеа ѕверови и природни катастрофи, но сега мора да се соочи со нивниот најголем предизвик досега: уште едно семејство! Во потрага по нов дом, нашето сакано праисториско семејство наоѓа ограден рај создаден од Бетерманс. Иако разликите меѓу семејствата малку го отежнуваат соживотот, тие мора да научат да работат заедно... или ќе исчезнат!

Сцеарист: ,
Продуцент: Jana Spotts, Mark Swift
времетраење: 95 мин

Слики

Крудс 2: Нова ераКрудс 2: Нова ераКрудс 2: Нова ераКрудс 2: Нова ераКрудс 2: Нова ераКрудс 2: Нова ераКрудс 2: Нова ераКрудс 2: Нова ераКрудс 2: Нова ераКрудс 2: Нова ераКрудс 2: Нова ераКрудс 2: Нова ераКрудс 2: Нова ераКрудс 2: Нова ера

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Приказната за Десперо (2008)

  image
  Приказна за тројца нетипични херои - невклопеното глувче, несреќниот стаорец и дрдорливата слугинка со уши од карфиол.
 • Ние, мечките: Филм (2020)

  image
  Кога Гриз, Панда и Белата мечка го привлекуваат вниманието на Одделот за контрола на дивите животни, нивните животи ќе се превртат наопаку. Мечките немаат друг...
 • Мачорот во чизми (2011)

  image
  Одамна пред да ги запознае Шрек и магарето, симпатичниот, но итар Мачор во чизми мора да го исчисти своето име од сите обвиненија што го направија баран бегалец....
 • Хоп - Ускршњи Зека (2011)

  image
  „Хоп“ је прича о Фреду, незапосленом ленштини који случајно повреди Ускршњег зеку и мора да брине о њему док се не опорави. Док Фред покушава да изаѓе на крај с...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.