рејтинг: 4.1/10
Оценка на корисникот: 8.4/10
(14 гласови)

Содржина

За разлику од осталих жаба, Реги мрзи да скаче и има аверзију према води. Пошто не може да се уклопи, стално се преиспитује о животу... и заједно с најбољом пријатељицом, летеќом веверицом, упустиќе се на духовно путовање у потрази за истином и његовим правим местом у овом свету. Забуна ќе тек настати кад Регија хипнотише преварант који ќе га натерати да верује да је принц заробљен у људском телу. На мисији да пољуби људску принцезу, он ќе ускоро открити да бити жаба уопште није лоше... и да му је љубав његовог живота све време била пред очима.

Сцеарист: ,
Продуцент: Norman Abdul Halim, Yusry Abd Halim
времетраење: 88 мин

Слики

Жабац РегиЖабац РегиЖабац РегиЖабац РегиЖабац РегиЖабац РегиЖабац Реги

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Пчеличката Маја: Медени игри (2018)

  image
  Пчеличката Маја, со која израснаа многу генерации, сега во нова возбудлива авантура за целото семјство! Пчеличката Маја се појави пред повеќе од сто години и...
 • Тед - Изгубениот истражувач (2012)

  image
  Авантурист во обид, Тад Џонс, бара изгубен град во спектакуларната 3Д комедија, која ќе ве прошета од амазонските џунгли до планинските врвови на Анди.
 • Spirit of the Forest (2008)

  image
  A group of forest animals band together to stop a villainous group of exterminators from making a highway through their forest.
 • Мечокот од север 2: Клучевите од Кралството (2018)

  image
  Норм, ново-крунисаниот мечок крал од Арктикот, мора да го спаси Њујорк и неговиот дом. Но, Норм од херој станува омразен антихерој. Тој мора да работи со неговите...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.