рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 8.22/10
(9 гласови)

СОДРЖИНА

Придружувана од нејзиното мајмунче Бутс и од група неспособни пријатели, тинејџерката истражувачка Дора започнува опасна авантура за да ги спаси родителите и да ја реши навидум невозможната мистерија на изгубената цивилизација на Инките.
Иако го поминала скоро целиот живот истражувајќи ја џунглата со родителите, ништо не може да ја подготви Дора (Изабела Монер) за нејзиниот најголем предизвик – средното школо. Кога нејзините родители мистериозно исчезнуваат додека го бараат изгубениот златен град, Дора мора да се фрли во акција и да води група неспособни средношколци на дива мисија за да ги спаси своите родители. Следува бурна мисија кога Дора и нејзините нови пријатели се справуваат со џунглата, ги надитруваат ловците на богатство и решаваат стари загатки за да ја отклучат мистеријата на легендарниот град. Викнете ги пријателите и семејството и приклучете ѝ се на Дора во оваа забавна авантура!

Слики

Дора истражува - Изгубениот градДора истражува - Изгубениот градДора истражува - Изгубениот градДора истражува - Изгубениот градДора истражува - Изгубениот градДора истражува - Изгубениот градДора истражува - Изгубениот градДора истражува - Изгубениот градДора истражува - Изгубениот градДора истражува - Изгубениот градДора истражува - Изгубениот градДора истражува - Изгубениот градДора истражува - Изгубениот градДора истражува - Изгубениот град

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Лилијан (2019)

  вторник
  image
  Лилијан, емигрантка заглавена во Њујорк, одлучува да се врати во родната Русија и решително го започнува долгото патување. Филм за патешествие што се одвива преку...
 • Мисија на Марс (2000)

  вторник
  image
  2020. Првата мисија на Марс со екипаж слетува на црвената планета. Но, на Марс има голема тајна што води до катастрофа и го уништува екипажот. По последната...
 • Островот на шепотењата (2007)

  вторник
  image
  Четиринаесетгодишната Сем Далтон одлучува да го спаси својот единствен дом - уништениот и правлив ранч наречен Римска принцеза. Сем пишува до еден свој далечен...
 • Каде што се дивите (2009)

  вторник
  image
  Деветгодишниот Макс бега од дома и плови преку морето за да стане крал на земјата „Каде што се дивите“. Кралот Макс владее со чудесниот свет на џиновските,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.