СОДРЖИНА

Ништо не може да ве подготви за хаосот во овој филм. Џ. Џ. Абрамс создава неверојатна, возбудлива приказна за еден тим од американски падобранци кои се соочуваат со нацистичките супервојници какви што светот нема видено.
Само неколку часа до денот „Д“, еден тим од американски падобранци слетува во Франција окупирана од нацистите за да спроведе мисија што е клучна за успехот на инвазијата. Тие имаат задача да уништат еден радиопредавател во една утврдена црква, па очајните војници се здружуваат со еден млад француски селанец за да навлезат меѓу ѕидовите и да го уништат предавателот. Но, во таинствената нацистичка лабораторија под црквата, војниците мораат да се соочат со непријатели какви што светот нема видено. Овој филм од продуцентот Џ. Џ. Абрамс претставува возбудлива акциона авантура со пресврт.

Слики

ОверлордОверлордОверлордОверлордОверлордОверлордОверлордОверлордОверлордОверлорд

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Меѓународна завера (2009)

  денес
  image
  Агент на Интерпол (Овен) се обидува да разоткрие висока финансиска институција во меѓународен круг на тргување со оружје. Во „Меѓународна завера“, возбудлив...
 • Колатерал (2004)

  денес
  image
  Една ноќ, таксистот Макс зема човек во сив костум наречен Винсент. Винсент му нуди на Макс голема сума пари да го вози на пет локации наоколу низ Лос Анџелес пред...
 • Мортал Kомбат (2021)

  денес
  image
  MMA борецот Кол Јанг ги бара најголемите боречки шампиони на Земјата за да се обединат против непријателите од Надворешниот свет во напната борба за универзумот.
 • Лака лова (2010)

  денес
  image
  Јуан Вестлунд је становник Стокхолма који живи двоструки живот. Ноќу илегално вози такси, како би успео да живи у богатом кварту Стокхолма и одржи илузију да је...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.