poster

28 седмици подоцна

28 Weeks Later (2007)

Режисер: Juan Carlos Fresnadillo

рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 8.8/10
(34 гласови)

Содржина

28 НЕДЕЛИ ПОДОЦНА, вториот дел од доста успешниот 28 дена подоцна, почнува шест месеци откако вирусот на беснило ја погоди Британија. Американската армија прогласува дека војната против инфекцијата била успешна и дека реконструкцијата на земјата може да почне.
Со враќањето на првиот бран бегалци, едно семејство повторно се обединува - но еден од нив, без да знае, носи ужасна тајна. Вирусот уште не е мртво, а овојпат, е поопасен од секогаш.

Слики

28 седмици подоцна28 седмици подоцна28 седмици подоцна28 седмици подоцна28 седмици подоцна28 седмици подоцна28 седмици подоцна28 седмици подоцна28 седмици подоцна28 седмици подоцна28 седмици подоцна28 седмици подоцна

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Сам во темнината (2005)

  image
  Едвард Кемби (Кристијан Слејтер) е детектив што се занимава со истражување на паранормални, необјаснети и надприродни случаи. Едвард ќе ја истражува смртта на...
 • Тајно подручје (2018)

  image
  Елитна војна постројба наилази на натприродно биќе те је присиљена борити се против војске из другога свијета.
 • Почеток на притаено зло: Ракун Сити (2021)

  image
  Враќајќи се на потеклото на мега популарната франшиза „Притаено зло“, режисерот Јоханес Робертс ги оживува игрите за сосема нова генерација љубители. Во „Почеток...
 • Кловерфилдска 10 (2016)

  image
  По една сообраќајка, Мишел (Мери Елизабет Винстед) се буди во подрумското засолниште на еден човек (Џон Гудман) кој е опседнат со теории на заговор и тврди дека...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.