Danny Boyle

Роденден: 1956

Режисер:

 1. 5. Плажата (2000), филм
 2. 7. Milioni (2004), филм
 3. 10. 127 часа (2010), филм
 4. 11. Транс (2013), филм
 5. 14. Труст (2018), серија
 6. 15. Јуче (2019), филм

Сцеарист:

 1. 1. 127 часа (2010), филм
  ...
  (screenplay)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. 3. 127 часа (2010), филм
 4. 7. Јуче (2019), филм
 5. ...
  executive producer

Актерот:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.