СОДРЖИНА

Радња је усредсреѓена на грозничаву трку са временом једног будуќег затвореника, коме је обеќана слобода уколико успе да са Менхетна избави председника, чији су авион терористи неодреѓено левичарског опредељења самоубилачки нагнали да се сруши управо у ту велику тамницу. Да случајно не би одустао од нимало пријатног задатка, затвореник је условљен нарочитом експлозивном направом са сатним механизмом која му је уграѓена у врат и од које може да буде избављен само изван затворских зидина

Слики

Бекство из ЊујоркаБекство из ЊујоркаБекство из ЊујоркаБекство из ЊујоркаБекство из ЊујоркаБекство из ЊујоркаБекство из ЊујоркаБекство из ЊујоркаБекство из ЊујоркаБекство из ЊујоркаБекство из Њујорка

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Меморија (2017)

  вторник
  image
  Големиот Весли Снајпс ја толкува улогата во ова СФ остварување. Петмина пријатели заминуваат на одмор во куќичка покрај езерото, каде очекуваат само добра забава....
 • Претња метеора (2010)

  вторник
  image
  Огроман метеор улажи у орбиту Земље и прави пустош. Једна породица има само један циљ - да преживи.
 • Клуб на смртта (2020)

  вторник
  image
  Полицијата открива елитен боречки клуб со седум подземни нивоа, исполнети со мртви тела на безбројни борци. Само еден човек е оставен жив. Специјалната единица...
 • Непобедиви 3: Искуплување (2010)

  среда
  image
  Руски затвореник, Бојка, со тешка повреда на коленото, која ја претрпе на крајот од „Непобедливи 2“, веќе не е затвореникот од кого се плашат сите. Толку...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.