poster

Revolting Rhymes Part One

Revolting Rhymes Part One (2016)

Режисер: Jan Lachauer, Jakob Schuh

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 7.7/10

СОДРЖИНА

Према популарној дјечјој књизи Роалда Дахла коју је илустрирао Qуентин Блаке, овај анимирани филм измијешао је класичне бајке Црвенкапицу, Сњегуљицу, Три прашчиќа, Јанка и чаробни грах и Пепељугу, те им дао један посве нови заплет радње.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Потрагата по Немо (2003)

  денес
  image
  Кога младата риба-кловн Немо е заробена во Големиот Корален Гребен и е однесена во Сиднеј, неговиот татко Марлин и пријателски настроената но и заборавена риба...
 • Тор: Приче из Асгарда (2011)

  денес
  image
  Младиќ Тхор и његов одани брат Локи у потрази су за легендарни мачем. Тхор има свој моќан чекиќ Мјолнир те ускоро треба постати краљ Асгарда.
 • Снежна краљица (2012)

  денес
  image
  Филм прича причу о девојчици Герди, која одлази далеко на север, у потрагу за дечаком Кејом, чије је срце заледила зла вештица Снежна краљица. Сњежна краљица...
 • Барби: Бисерна принцеза (2014)

  денес
  image
  Барбие глуми Лумину, сирену која има моц́ да контролише бисере. Весела и креативна, Лумина ради у салону за сирене и прави феноменалне фризуре. А када се Лумини...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.