ФИЛМОВИ

 • Младиот готвач

  понеделник

  5.6.23

  05:40

  Младиот готвач

  Chef de Partie (2022)

  Дејвид е млад, амбициозен готвач кој работи во еден престижен исландски ресторан. Нему му е понудено да се обиде како помошник готвач за да му се докаже на главниот готвач Хајмир, кој е познат по ирационалните барања...

ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.