Bertie Carvel

actor

Роденден: 1977

Актерот:

 1. 1. Хокинг (2004), филм
  ...
  George Ellis
 2. ...
  Max Mallowan
 3. 3. Hidden (2011), серија
  ...
  Alexander Wentworth
 4. 4. Немирна (2012), филм
  ...
  Mason Harding
 5. 5. Вавилон (2014), серија
  ...
  Finn
 6. ...
  Simon Foster
 7. ...
  Self - Narrator
 8. ...
  Zachariah Osborne
 9. 9. Сестра (2020), серија
  ...
  Bob
 10. 10. Baghdad Central (2020), серија
  ...
  Frank Temple

Глас:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.