Rose Leslie

actor

Photo: HRT press

Роденден: 1987

Актерот:

 1. ...
  Fiona
 2. ...
  Bea
 3. ...
  Sarah
 4. ...
  Chloe
 5. ...
  Athena Morehead
 6. 6. Морган (2016), филм
  ...
  Dr. Amy Menser
 7. 7. Добра бoрба (2017), серија
  ...
  Maia Rindell
 8. ...
  DS Kirsten Longacre
 9. ...
  Louise

Глас:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.