poster

Алиса зад огледалото

Alice Through the Looking Glass (2016)

авантуристички, семејни, фантастика | САД, Обединетото Кралство
Режисер: James Bobin

рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 8.54/10
(13 гласови)

СОДРЖИНА

Алиса се враќа во волшебниот свет на Андерленд каде го наоѓа Шапкарот во ужасна состојба. Со помош од пријателите, Алиса мора да патува низ времето за да ја спаси судбината на Шапкарот и на Андерлен од злобната Црвена Кралица.
Алиса Кингли (Мија Васиковска) ги поминала минатите неколку години по стапките на нејзиниот татко, пловејќи по морињата. По враќањето во Лондон, таа наидува на една волшебна лупа и се враќа во фантастичниот свет на Андерленд кај нејзините пријатели Белиот Зајак, Абсолем, Чеширската Мачка и Лудиот Шапкар (Џони Деп). Шапкарот ја изгубил својата големина, па Белата Кралица Мирана (Ен Хатавеј) ја праќа Алиса да ја позајми Хроносферата, метален глобус во собата на Големиот Часовник кој го движи целото време. Враќајќи се во минатото, таа наидува на пријатели и непријатели кои се во различни периоди од своите животи и оди на опасно патување да го спаси Шапкарот пред да истече времето.

Слики

Алиса зад огледалотоАлиса зад огледалотоАлиса зад огледалотоАлиса зад огледалотоАлиса зад огледалотоАлиса зад огледалотоАлиса зад огледалотоАлиса зад огледалотоАлиса зад огледалотоАлиса зад огледалотоАлиса зад огледалотоАлиса зад огледалотоАлиса зад огледалотоАлиса зад огледалотоАлиса зад огледалотоАлиса зад огледалотоАлиса зад огледалото

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Заборављени принц (2020)

  вторник
  image
  Свако вече пре одласка у кревет разведени Џиби прича приче својој сестричини и тако заједно путују у далеке светове. Све док једном далеки свет не доѓе код њих.
 • Раѓањето на Исус (2006)

  вторник
  image
  Ова е приказна за млада сопруга и идна мајка. Кога Мери сфаќа дека носи дете кое ќе го смени светот, таа ги открива својата внатрешна сила, верба и елеганција.
 • Турбо Божиќ (1996)

  вторник
  image
  Божиќ е најволшебното време во годината. Големиот бизнисмен Хауард Ленгстон упорно прима нарачки од клиентите на кои едноставно не може да им каже „не“, исто како...
 • Монос (2019)

  вторник
  image
  “Монос” је застрашујуќа сага о преживљавању, чија радња се одвија на изолованој планини у Јужној Америци. Филм прати групу младих војника и побуњеника са именима...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.