poster

Хари Потер и каменот на мудроста

Harry Potter and the Sorcerer's Stone (2001)

авантуристички, семејни, фантастика | Обединетото Кралство, САД
Режисер: Chris Columbus

рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 8.59/10
(85 гласови)

СОДРЖИНА

На својот 11-ти роденден, Хари Потер дознава дека тој е синот сирак на двајца моќни волшебници, а и самиот поседува уникатни магични моќи. Во „Хогвартс“, Хари ја започнува најголемата авантура во својот живот.
Бестселер романот на Џ. К. Ролинг е претворен во оваа прекрасна фантастична авантура од Крис Коламбус. На 11-от роденден, Хари Потер (Даниел Редклиф) кој живее во сиромаштија со тетка му и тетин му кои не го сакаат, дознава од џинот по име Хагрид (Роби Колтрејн) дека тој е синот сирак на моќни волшебници. На Хари му нудат да се запише на престижниот интернат за волшебници „Хогвартс“ кој постои надвор од светот на обичните луѓе. Во Хогвартс, Хари набргу си наоѓа нови пријатели и почнува да ја дознава мистеријата за смртта на неговите родители која изгледа дека воопшто не била случајна.

Слики

Хари Потер и каменот на мудростаХари Потер и каменот на мудростаХари Потер и каменот на мудростаХари Потер и каменот на мудростаХари Потер и каменот на мудростаХари Потер и каменот на мудростаХари Потер и каменот на мудростаХари Потер и каменот на мудростаХари Потер и каменот на мудроста

Прегледи


Прегледано од Tomorr Karaj
недела, 20 декември 2020 20:46
Po ju shkruaj sepse dua te rishikojë Te gjitha filmat e Harry Potter,te kanali Tip TV.
Duke nisur nga filmi i pare deri tek i fundit.Ju lutem,ju lutem
Ми се допаѓа прегледот
0 коментари

ПРЕПОРАКИ
 • Летња авантура: Нова генерација (2015)

  сабота
  image
  Надајуќи се како ќе зближити своју породицу и поновно проживети свој одмор из детињства, сада са својом децом, одрасли Расти Гризволд води супругу и два сина на...
 • Харолд и Кумар бегаат од Гвантанамо беј (2008)

  сабота
  image
  Филм прати авантуре надуваног дуа који крстари земљом, док покушава да надмудри власти које сумњају да су терористи када покушају да прошверцују наргиле на авион...
 • Декамерон: Територијата на Девиците (2007)

  сабота
  image
  Филмот ги прикажува љубовните јадови на младите Фиренчани во италијанскиот селски крај додека чумата го пустоши нивниот град.
 • Однеси го во Грчкиот (2010)

  недела
  image
  Арон Грин е човек што ги завршува работите. Овој амбициозен 24-годишник ја добива задачата на својата кариера. Неговата мисија е да долета до Лондон и да го...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.