рејтинг: 5.6/10
Оценка на корисникот: 10/10

СОДРЖИНА

Засновано на Сонијевој и Инсомниаковој истоименој видео-игрици.
Ратцхет и Цланк је прича о два нетипична јунака који се боре против злог ванземаљца који жели да уништи све планете у галаксији Солана. Како би спасли галаксију, мораќе да удруже снаге с тимом шарених хероја званих Галактички ренџери.
Успут ќе учити о јунаштву, пријатељству, и важности откривања сопственог идентитета.

Слики

Ратцхет и ЦланкРатцхет и ЦланкРатцхет и ЦланкРатцхет и ЦланкРатцхет и ЦланкРатцхет и ЦланкРатцхет и ЦланкРатцхет и ЦланкРатцхет и Цланк

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Необични басни: Желката против зајакот (2008)

  денес
  image
  Желката и зајакот не се сакаат баш многу. Си штетат себеси на секој чекор. За да се утврди конечно кој е подобар, одлучуваат да учествуваат во големата трка на...
 • Спејс Џем: Ново наследство (2021)

  денес
  image
  НБА шампионот и глобална икона Леброн Џејмс оди во епска авантура заедно со безвременскиот Душко Долгоушко во оваа анимирана акциска комедија. Ова преобразувачко...
 • Кловн (2020)

  денес
  image
  Инспириран од истоимената книга од Квентин Блејк, „Кловн“ на Луиџи Берио е получасовна анимација која ги прикажува авантурите на малиот кловн-играчка, кој е...
 • Тајниот агент Мјау (2018)

  денес
  image
  Марни е мала, трнлива мачка која верува дека е волшебно дете. Таа живее како принцеза и добива се што ќе посака, бидејќи нејзината сопственичка - Росалинда ја има...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.