Содржина

Мегаум е најбрилијантниот супер негативец во светот... а и најмалку успешниот. Низ годините, тој се обидува да го освои Метро Сити на секој можен начин. Секој обид му претставува еден огромен неуспех благодарение на супер херојот со наметка, по име „Метро Мен“. Тоа трае сè до денот кога Мегаум конечно победува со еден од своите злобни планови. Одеднаш, судбината на Метро Сити е загрозена кога еден нов негативец пристигнува и хаосот почнува да владее насекаде, оставајќи ги сите да се запрашаат: може ли најголемиот „ум“ на светот да биде оној кој ќе ги спаси?

Слики

МегаумМегаумМегаумМегаумМегаумМегаумМегаумМегаумМегаумМегаумМегаумМегаумМегаумМегаумМегаум

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Болт (2008)

  image
  За супер – кучето БОЛТ (гласот на Џон Траволта), секој ден е исполнет со авантура, опасност и интриги – барем се додека камерите снимаат. Кога ѕвездата на хит...
 • Кунг фу панда (2008)

  image
  По е ентузијаст, голем по раст и малку е трапав. Тој е и најголемиот љубител на кунг фу во околината, што не е баш корисно кога по цел ден работи во семејната...
 • Кунг фу панда 2 (2011)

  image
  По го живее својот сон како Воинот Змеј, штитејќи ја Долината на мирот, заедно со своите пријатели и кунг-фу мајстори наречени „Бесна петорка“ – Тигрицата,...
 • Облачно со услови за ќофтиња (2009)

  image
  Инспирирана од омилената книга за деца, оваа анимирана комедија се фокусира на град во кој храна паѓа како дожд од небото. Номинирана за Златен глобус.
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.