СОДРЖИНА

Кога вонземјани кои го мразат човештвото ќе прекинат телевизиски сигнали упатени кон земјата, само супер-херојот кој лови чудовишта може да ги отстрани вонземјаните.
Кога девојката од Калифорнија, Сузан Марфи, ќе биде неочекувано удрена од метеор полн со ѓубре од вселената, таа мистериозно пораснува цели 15 метри и 25 центиметри, и веднаш го добива називот Џинормика. Војската веднаш реагира, таа е заробена и ја држат во тајна владина зграда. Светот дознава дека војската тајно заробила и други чудовишта низ годините. Оваа група се состои од брилијантниот д-р Лебарка, со глава на инсект; мачо полу-мајмун, половина риба, Алката кој недостига: неуништивиот Би-Оу-Би, во желатинска состојба и 100-метарскиот ријач наречен Инсектосаурус. Сепак, нивното време на затвореништво завршува, кога еден мистериозен вонземјански робот ќе слета на земјата и ќе почне да ја уништува земјата. Како краен излез, под водство на генерал В.Р. Монгер (по очајна наредба од претседателот), тимот од чудовишта се повикани да се борат против вонземјаните и да го спасат светот од неминовно уништување.

Слики

Чудовишта против вонземјаниЧудовишта против вонземјаниЧудовишта против вонземјаниЧудовишта против вонземјаниЧудовишта против вонземјаниЧудовишта против вонземјаниЧудовишта против вонземјаниЧудовишта против вонземјаниЧудовишта против вонземјаниЧудовишта против вонземјаниЧудовишта против вонземјаниЧудовишта против вонземјаниЧудовишта против вонземјаниЧудовишта против вонземјаниЧудовишта против вонземјани

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Аладин (1992)

  сабота
  image
  Во еден маѓепсан град, момчето по име Аладин се обидува да ја спаси принцезата Јасмин од злобниот волшебник Џафар. Животот на Аладин се менува кога ја трие...
 • Кони и мачето (2020)

  денес
  image
  Симпатичното но палаво маче на Кони, Мау, ја следи на патувањето до градинка, предизвикувајќи хаос, конфузија и смеа. Децата се зафатени со тоа да го кријат Мау...
 • Барбие Фаирyтопиа (2005)

  денес
  image
  У Чаробној долини у Феритопији, прелепа вила Елина жарко жели да има светлуцави пар крила. Када зла Лаверна учини да сва летеќа биќа постану слаба, Елина мора да...
 • Патролни шепи (2021)

  денес
  image
  Кога нивниот ривал Хамдингер, станува градоначалник на Адвенчер Сити и почнува да прави хаос, Рајдер и херојските кученца одат да се соочат со предизвикот. По...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.