Tina Fey

Роденден: 1970

Актерот:

 1. ...
  Ms. Norbury
 2. ...
  Tina Fey
 3. ...
  Liz Lemon
 4. ...
  Kate
 5. ...
  Shelley
 6. ...
  Claire Foster
 7. ...
  Herself
 8. ...
  Portia Nathan
 9. ...
  Nadya
 10. ...
  Wendy Altman
 11. 12. Сестри (2015), филм
  ...
  Kate Ellis
 12. ...
  Kim Baker

Сцеарист:

 1. ...
  (screenplay)
 2. ...
  (created by)
 3. 3. Mr. Mayor (2021), серија
  ...
  (created by)

Продуцент:

 1. 1. Сестри (2015), филм

Глас:

 1. ...
  Burrito
 2. 2. Мегаум (2010), филм
  ...
  Roxanne Ritchie
 3. 3. Душа (2020), филм
  ...
  22
 4. ...
  Vacuuming Mom

Наратор:

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.