СОДРЖИНА

Кога вонземјаните ги толкуваат класичните видеоигри како објавување војна, тие ја напаѓаат Земјата користејќи ги игрите како модели за нападите. Како одговор, претседателот на САД ги ангажира своите поранешни другари од игрите на флипери.
Како деца во 1980-тите, Сем Бренер (Адам Сендлер), Вил Купер (Кевин Џејмс), Ладлоу Лемонсоф (Џош Гад) и Еди Плант со прекар Плукач на Оган (Питер Динклиџ) го спасиле светот илјадници пати, за 25 центи по игра на флипери. Сега ќе мораат тоа да го сторат во вистинскиот живот. Во „Пиксели“, кога интергалактичките вонземјани откриваат видеоматеријали од класични видеоигри и погрешно ги толкуваат како објавување војна, тие ја напаѓаат Земјата, користејќи ги видеоигрите како модели за нападите. А сега, американскиот претседател Купер, мора да ги повика своите стари пријатели од училиште со кои играл на флипери за да го спасат светот од уништување од Пекмен, Донки Конг, Галага, Црвот и од Вселенските напаѓачи. Ним им се придружува поручникот Виолета ван Патен (Мишел Монан), која е специјалист што може да ги обезбеди флиперашите со уникатни оружја за борба против вонземјаните.

Слики

ПикселиПикселиПикселиПикселиПикселиПикселиПикселиПикселиПикселиПикселиПикселиПикселиПикселиПикселиПикселиПикселиПикселиПикселиПикселиПикселиПикселиПиксели

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Werner - Gekotzt wird später! (2003)

  понеделник
  image
  A balls-out German animated comedy about three alcoholic friends who embark on a road trip.
 • Werner - Eiskalt! (2011)

  понеделник
  image
  'Brösel' creator of German cult comic 'Werner' contemplates about his life, work and death to overcome his biggest defeat yet in this interconnected fifty-fifty...
 • Хотел Трансилванија 2 (2015)

  денес
  image
  Дружината на Дракула се враќа во нова хумористична авантура во „Хотел Трансилванија 2! Изгледа сѐ се менува на подобро во хотелот „Трансилванија... Строгата...
 • Мичелови против машина (2021)

  денес
  image
  An animated action-comedy about an ordinary family who find themselves in the middle of their biggest family challenge yet...saving the world from the robot...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.