СОДРЖИНА

Адвокатот и патолошки лажго Флечер Рид, открива дека не може да каже лага 24 часа откако син му ја кажува својата роденденска желба. Тој се обидува да ги задржи својата фирма и својот живот кога неговата уста почнува да го уништува.
Вистината ќе те ослободи... освен ако не сте Флечер Рид (големиот комичар Џим Кери), дрдорливиот адвокат и патолошки лажго. Кога неговиот син Макс ги дува свеќите на тортата на својот петти роденден, тој има само една желба, татко му да престане да лаже 24 часа. Кога желбата на Макс чудесно се остварува, Флечер открива дека неговата најголема предност (неговата уста) одеднаш станува негов најголем проблем. Настанува правен и емоционален хаос кога Флечер се обидува да ја задржи својата адвокатска фирма, како и да спречи неговата бивша сопруга Одри да го земе нивниот син и да се пресели во Бостон. Кери заработи „Златен глобус“ за својата глума во овој филм, која е оценета како една од неговите најдобри.

Слики

Лажго, лажгоЛажго, лажгоЛажго, лажгоЛажго, лажгоЛажго, лажгоЛажго, лажгоNBCUNBCUNBCUNBCUNBCUNBCU

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Девојката на мојот брат (2007)

  денес
  image
  За време на семејниот одмор, Ден Бурнс (Стив Карел), вдовец и колумнист за совети, запознава убава туѓинка (Џулиет Бинош) во една книжарница и веднаш се вљубува....
 • Il bisbetico domato (1980)

  денес
  image
  A grouchy farmer, known around his small Italian town as being wonderful to his employees, but actively driving everyone else away, is in for a surprise when a...
 • Продуценти (2005)

  денес
  image
  Њујорк, 1959 година. Макс Бјалисток (Нејтан Лејн, во улогата номинирана за Златен глобус) порано бил крал на Бродвеј, но сега сите негови шоуа се затвораат на...
 • Писта (2010)

  денес
  image
  Инспирација за филмот „Писта“ („The Runway”) е вистинска приказна за еден јужноамерикански пилот кој во1983 година слетал во близина на градот Малоу. И покрај...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.