рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 8.5/10
(66 гласови)

СОДРЖИНА

Шрек и Фиона се враќаат од нивниот меден месец и наоѓаат покана да ги посетат родителите на Фиона, кралот и кралицата на Далечното кралство. Заедно со магарето, младоженците тргнуваат на пат. Сите жители на Далечното кралство го поздравуваат враќањето на нивната принцеза, а нејзините родители среќно го очекуваат доаѓањето на нивната ќерка и на нејзиниот нов принц. Но никој не ги подготвил за изгледот на нивниот нов зет, не спомнувајќи го фактот колку се променило нивното мало девојче. Ни Шрек ни Фиона не знаат колку нивниот брак ги променил сите планови на татко ѝ за нивната иднина, а и за неговата. Сега кралот мора да побара помош од моќната Кума самовила, згодниот принц Симпатичен и познатиот убиец на огри ‘Мачорот во чизми’, за да си ја оствари својата верзија од “среќни засекогаш“.

Слики

Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шрек (2001)

  image
  Еднаш одамна, во едно далечно мочуриште, си живеел еден огар по име Шрек чиј безгрижен осаменички живот е нарушен од инвазија на здодевни ликови од басните. Во...
 • Мегаум (2010)

  image
  Мегаум е најбрилијантниот супер негативец во светот... а и најмалку успешниот. Низ годините, тој се обидува да го освои Метро Сити на секој можен начин. Секој...
 • Аладин и кралот на крадците (1996)

  image
  Конечно, Аладин може да се ожени со принцезата Јасмин. Но, кога 40-те разбојници ја прекинуваат свадбата и се обидуваат да украдат еден волшебен талисман, Аладин...
 • Тролови: Светска турнеја (2020)

  image
  Anna Kendrick и Justin Timberlake се враќаат во продолжетокот на музичкиот анимиран хит на DreamWorks од 2016: Trolls World Tour. Во авантура што ќе ги однесе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.