рејтинг: 7.2/10
Оценка на корисникот: 8.53/10
(60 гласови)

СОДРЖИНА

Шрек и Фиона се враќаат од нивниот меден месец и наоѓаат покана да ги посетат родителите на Фиона, кралот и кралицата на Далечното кралство. Заедно со магарето, младоженците тргнуваат на пат. Сите жители на Далечното кралство го поздравуваат враќањето на нивната принцеза, а нејзините родители среќно го очекуваат доаѓањето на нивната ќерка и на нејзиниот нов принц. Но никој не ги подготвил за изгледот на нивниот нов зет, не спомнувајќи го фактот колку се променило нивното мало девојче. Ни Шрек ни Фиона не знаат колку нивниот брак ги променил сите планови на татко ѝ за нивната иднина, а и за неговата. Сега кралот мора да побара помош од моќната Кума самовила, згодниот принц Симпатичен и познатиот убиец на огри ‘Мачорот во чизми’, за да си ја оствари својата верзија од “среќни засекогаш“.

Слики

Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2Шрек 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Шрек засекогаш (2010)

  image
  Копнеејќи по деновите кога беше „вистински огар“, Шрек потпишува зделка со Рампелстилтскин за да си го врати својот рик... но, тој го доведува својот свет во...
 • Шрек (2001)

  image
  Еднаш одамна, во едно далечно мочуриште, си живеел еден огар по име Шрек чиј безгрижен осаменички живот е нарушен од инвазија на здодевни ликови од басните. Во...
 • Шрек 3 (2007)

  image
  Кога неговиот дедо кралот Харолд тешко ќе се разболи, од Шрек се очекува да стане новиот владетел на Далечна Земја. Бидејќи не сака да се откаже од своето сакано...
 • Хотел Трансилванија 2 (2015)

  image
  Дружината на Дракула се враќа во нова хумористична авантура во „Хотел Трансилванија 2! Изгледа сѐ се менува на подобро во хотелот „Трансилванија... Строгата...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.