СОДРЖИНА

Шармантниот бандит Флин се крие во една мистериозна кула и станува заложник на Рапунзел, прекрасна и агресивна тинејџерка со руса коса долга 21 метар. Двајцата тргнуваат во урнебесна авантура преполна со возбуда и хумор.
„Волт Дизни Пикчрс“ ја претставува „Заплеткана“, една од најсмешните приказни некогаш раскажани. Кога најбараниот и најшармантниот бандит во кралството, Флин Рајдер (гласот на Закари Леви), во обид да се скрие во една мистериозна кула, станува заложник на Рапунзел (гласот на Менди Мур), прекрасна и агресивна тинејџерка која е заробена во кулата и има волшебна коса долга 21 метар. Љубопитната заробувачка на Флин која сака да избега од кулата каде е затворена со години, се спогодува со згодниот крадец и двајцата тргнуваат во авантура преполна со акција во која им се придружуваат еден коњ, еден заштитнички настроен камелеон и банда кафеански силеџии. „Заплеткана“ е приказна исполнета со авантура, душа, хумор и коса, многу коса.

Слики

ЗаплетканаЗаплетканаЗаплетканаЗаплетканаЗаплетканаЗаплетканаЗаплетканаЗаплетканаЗаплетканаЗаплетканаЗаплетканаЗаплетканаЗаплетканаЗаплетканаЗаплетканаЗаплетканаЗаплетканаЗаплетканаЗаплетканаЗаплеткана

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Преко Ограде (2006)

  image
  Дошло је пролеќе, а Верн и његови шумски пријатељи се буде из дугог зимског сна и откривају да је велика зелена жива ограда никла посред њиховог некада природног...
 • АЛВИН И ВЕРВЕРИЧКИТЕ (2007)

  image
  Како што се развива приказната, запознаваме три верверички Алвин, Симон и Теодор, кои гледаат како нивниот дом е рапарчен од компанија за Божиќни елки. Како што...
 • Мачорот во чизми (2011)

  image
  Одамна пред да ги запознае Шрек и магарето, симпатичниот, но итар Мачор во чизми мора да го исчисти своето име од сите обвиненија што го направија баран бегалец....
 • Штрумфови (2011)

  image
  Кога злобниот волшебник Гаргамел ги брка малите сини Штрумфови надвор од нивното село, тие се селат од волшебниот свет во Њујорк. Сега, Штрумфовите мора да најдат...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.