СОДРЖИНА

„Трон: Наследство“ е 3Д авантура која се одвива во дигитален свет кој не е сличен на ништо досега прикажано на екраните. Сем Флин (Герет Хедлунд), бунтовно 27-годишно момче, го мачи мистериозното исчезнување на неговиот татко, Кевин Флин (Џеф Бриџис), човек кој порано бил познат како светски водечки програмер за видео игри. Кога Сем истражува еден чуден сигнал испратен од старата флиперница на Флин, сфаќа дека сигналот би можел да биде испратен само од неговиот татко. Тој е вовлечен во дигитален свет во кој Кевин е заробен веќе 20 години. Со помош од бестрашната воинка Куора (Оливија Вајлд), таткото и синот тргнуваат на опасно патување низ визуелно неверојатниот кибер-универзум кој го создал самиот Кевин и кој е станат многу понапреден со дотогаш невидени возила, оружја, пејзажи, а и еден бескрупулозен негативец кој ќе стори сè за да го спречи нивното бегство.

Слики

Трон: НаследствоТрон: НаследствоТрон: НаследствоТрон: НаследствоТрон: НаследствоТрон: НаследствоТрон: НаследствоТрон: НаследствоТрон: НаследствоТрон: НаследствоТрон: НаследствоТрон: НаследствоТрон: НаследствоТрон: НаследствоТрон: Наследство

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Подготвена или не (2019)

  среда
  image
  Во оваа мрачна хорор-комедија Самара Вивинг игра млада невеста која се наоѓа во смртна опасност кога открива дека богатото и ексцентрично семејство на нејзиниот...
 • 30 минути или помалку (2011)

  среда
  image
  Испорачувачот на пици Ник се судира со криминална шема кога го киднапираат двајца криминалци кои му врзуваат бомба на градите и му кажуваат дека има само неколку...
 • Основна линија (2010)

  среда
  image
  Бејслајн е сомнителен диско клуб во центарот на Источен Лондон. Редиците до него редовно се протегаат низ цела улица. Дени работи како обезбедувач, ги раздвојува...
 • Хирокин (2012)

  среда
  image
  Хиркоин е самурај на постапокалиптичниот период, кој е натеран на тежок избор. Мора да избере дали ќе ги одмазди убиствата на сопругата и детето или ќе помогне во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.