poster

Стимбој

Steamboy (2004)

Режисер: Katsuhiro Otomo

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.9/10
Оценка на корисникот: 6.33/10
(3 гласови)

СОДРЖИНА

Са десет година рада и буџетом од 22 милиона долара, Стимбој је најскупља јапанска анимација икада ураѓена. Редитељ је посветио пажњу сваком детаљу у филму, што је током целог филма очигледно. Ретро научно-фантастични еп чија се радња одвија у викторијанској Енглеској, Стимбој говори о генијалном научнику по имену Реј Стим који добија мистериозну металну лопту која садржи нову форму енергије

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хотел Трансилванија 2 (2015)

  денес
  image
  Дружината на Дракула се враќа во нова хумористична авантура во „Хотел Трансилванија 2! Изгледа сѐ се менува на подобро во хотелот „Трансилванија... Строгата...
 • Капетан Сабљозуби и магични дијамант (2019)

  Утре
  image
  Смртоносни господар џунгле Мага Кахн и његова зла краљица, Сирима, напокон су се домогли Магичног дијаманта. Круже гласине да током пуног месеца, дијамант...
 • Овчичката Шон: Фармагедон (2019)

  Утре
  image
  Кога вонземјанин со супер моќи доаѓа на Моси Ботом фармата, овцата Шон оди на мисија да ја испрати вонземјанката дома пред злобната организација може да ја зароби.
 • Раја и последниот змеј (2021)

  Утре
  image
  Во едно кралство познато како Кумандра, една поинаква Земја населена со античка цивилизација и една воинка наречена Раја која е решена да го најде последниот змеј.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.