СОДРЖИНА

Една од најпознатите работилници на анимираниот филм Hanna&Barbera, ни го претставуваат продолжението на легендарниот филм Скуби Ду, работен според истоимената серија. По извонредниот успех на првиот дел, чија заработка надминала вртоглави 400 милиони долари, снимено е и ова продолжение за детективот Скуби и неговата храбра екипа истерувачи на духови. Скуби и бандата го губат својот углед кога во градот Кулсвил се појавува анонимен маскиран злосторник со својата чудна машина. Таа машина ги создава мистериозните чудовишта Дух и Црниот витез. Под влијание на репортерот Хедер Џаспер Хоу и уплашените граѓани на Кулсвил, започнува потрага по идентитот на злобниот маскиран човек и ослободување на градот.

Слики

Скуби Ду 2 - Чудовишта на слободаСкуби Ду 2 - Чудовишта на слободаСкуби Ду 2 - Чудовишта на слободаСкуби Ду 2 - Чудовишта на слободаСкуби Ду 2 - Чудовишта на слобода

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Вештерки (2020)

  среда
  image
  Во Алабама во 1960-тите, едно афроамериканско сираче се соочува со конференција на злобни вештерки додека живее во хотел со баба му. Храбриот и комичен судир се...
 • Декамерон: Територијата на Девиците (2007)

  среда
  image
  Филмот ги прикажува љубовните јадови на младите Фиренчани во италијанскиот селски крај додека чумата го пустоши нивниот град.
 • Метеорски Мјесец (2020)

  четврток
  image
  Метеор удара у Мјесец и скреќе његову орбиту, која га сада води равно према Земљи.
 • Плажата (2000)

  четврток
  image
  Дрзок млад американски патник во потрага по егзотични искуства ги води своите пријатели до таен островски рај на крајбрежјето на Тајланд, единствено за да дознае...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.