СОДРЖИНА

„Пинк Пантер 2“, продолжението на светскиот хит од 2006, во главната улога го има Стив Мартин во репризна улога на бестрашниот, но несмасен француски, полициски детектив, Инспектор Жак Клузо. Кога се крадат легендарните богатства од целиот свет, вклучувајќи го и бесценетиот дијамант „Пинк Пантер“, главниот инспектор Драјфус е присилен на меѓународниот тим детективи и експерти задолжени за фаќање на крадецот и враќање на украдените артефакти, да му го назначи Клузо. На Мартин му се придружува другата ѕвезда, Жан Рено (како Понтон, неговиот партнер), како и Емили Мортимер (како Никол, предметот на неговата чудна приврзаност). Дрим тимот од инспектори го играат Енди Гарција, Алфред Молина, Јуки Мацујаки („Писма од Иво Џима“) и боливудската ѕвезда, Ајшварија Раи Бачачан. Исто така игра и Лили Томлин. Приказната е поставена во Париз и Рим.

Слики

Пинк Пантер 2Пинк Пантер 2Пинк Пантер 2Пинк Пантер 2Пинк Пантер 2Пинк Пантер 2Пинк Пантер 2Пинк Пантер 2Пинк Пантер 2Пинк Пантер 2Пинк Пантер 2Пинк Пантер 2Пинк Пантер 2Пинк Пантер 2Пинк Пантер 2Пинк Пантер 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Александар Невски (1938)

  среда
  image
  Александар Невски, руски кнез који 1240-их настоји одбранити Новгород, а заједно с њим и целу Русију од инвазије Теутонских (немачких) крсташа. Радња приказује...
 • Вселенски војници 3 (2008)

  среда
  image
  Каспер ван Диен се враќа у новом наставку хит филма из 1997. о раси ванземаљаца званих „бубе”, који воде рат против Земље са циљем да униште човечанство. Џони...
 • Дедпул 2 (2018)

  среда
  image
  Зборлестиот мутант наемник Вејд Вилсон викан Дедпул (Рајан Рејнолдс) собира тим од мутанти за да го штитат младото момче со натприроднa моќ од Кејбл, брутален...
 • Робин Худ (2010)

  среда
  image
  Во Англија од 13-от век, Робин (Расел Кроу) и неговата дружина одметници се соочуваат со корупцијата во локалното село и го предизвикуваат кралството да ја...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.