poster

Хари Потер и oдајата на тајните

Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)

Фантазија, Акција, Семеен, Авантура, Mистерија | Обединетото Кралство, САД
Режисер: Chris Columbus

рејтинг: 7.4/10
Оценка на корисникот: 7/10
(96 гласови)

Содржина

Младиот волшебник Хари Потер и неговите пријатели Рон Визли и Хермоан Гранџер се соочуваат со новите предизвици во нивната втора година во училиштето за вештерство и магии „Хогвартс“ додека се обидуваат да разоткријат една мрачна сила. По едно долго лето со ужасните Дарслиеви, Хари Потер се обидува да се качи на возот за училиштето за вештерство и магии „Хогвартс“ за да ја почне втората година. Единствената транспортна опција на Хари е волшебната летечка кола, но за жал, таа се удира во скапоцена жална врба. Сепак, сето тоа изгледа многу лесно во споредба со тоа што го очекува Хари оваа есен во ходниците на Хогвартс. Морничави гласови од ходниците му шепотат само на Хари и изгледа дека неговиот соученик Драко Малфој го брка. Наскоро не е само Хари загрижен за своето преживување додека во училиштето почнуваат да се случуваат ужасни работи. Таинствените зборови на ѕидот гласат: „Отворена е одајата на тајните. Непријатели на наследникот, внимавајте“. Но што всушност значи сето тоа? Хари, Хермион и Рон прават сѐ што е можно, па дури и ги ризикуваат своите животи за да ја решат оваа потенцијално смртоносна мистерија стара 50 години.

Слики

Хари Потер и oдајата на тајнитеХари Потер и oдајата на тајнитеХари Потер и oдајата на тајнитеХари Потер и oдајата на тајнитеХари Потер и oдајата на тајнитеХари Потер и oдајата на тајнитеХари Потер и oдајата на тајнитеХари Потер и oдајата на тајнитеХари Потер и oдајата на тајнитеХари Потер и oдајата на тајнитеХари Потер и oдајата на тајнитеХари Потер и oдајата на тајнитеХари Потер и oдајата на тајнитеХари Потер и oдајата на тајнитеХари Потер и oдајата на тајните

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Фантастични ѕверки: Злосторствата на Гринделвалд (2018)

  image
  Во обид да се осуетат плановите на Гринделвалд за создавање чистокрвни волшебници за да владеат врз сите немагични суштества, Албус Дамблдор го ангажира својот...
 • Фантастични ѕверки: Тајните на Дамблдор (2022)

  image
  Професоорот Албус Дамблдор знае дека моќниот волшебник Гелерт Гринделвалд се обидува да заземе целосна контрола врз магичниот свет. Свесен дека не може да го...
 • Wish Upon a Unicorn (2020)

  image
  Only eight-years old and little Mia has already had a pretty tough life filled with bad luck and hardship. After the loss of her mother, she, her sister Emma and...
 • Emerald Green (2016)

  image
  After the events of Sapphire Blue Gwen is heartbroken and confused about who she is and what the real powers of the Raven are. Not knowing who they can trust...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.