СОДРЖИНА

Научно-фантастичниот трилер на Стивен Спилберг „Војна на световите“ е адаптација на класичната приказна на Х. Г. Велс. Следи неверојатна битка за иднината на човештвото, низ очите на едно американско семејство, кое се бори да преживее.
Обичен човек треба да ги заштити децата од вонземјаните напаѓачи во овој научно-фантастичен трилер од Стивен Спилберг, кој е слободна адаптација на класичната приказна на Х. Г. Велс. Реј Ферие (Том Круз) е работник на пристаниште кој живее во Њу Џерси, разведен од жена му Мери Ен (Миранда Ото) и отуѓен од неговите две деца Рејчел и Роби (Дакота Фенинг и Џастин Четвин), за кои има старателство само на викенди. При една од тие посети, надгледувањето на децата станува малку потешко кога, по серија невообичаени бури кои удираат во неговата населба, Реј дознава дека чета роботски вселенски бродови со смртоносно оружје се појавила во близина, како дел од првиот бран на вонземска инвазија на Земјата. Пренесувајќи ги децата од Њујорк до Бостон, во обид да најде безбедност во куќата на родителите на Мери Ен, Реј мора да разбере како да биде заштитник и снабдувач каков што не бил во бракот.

Слики

Војна на световитеВојна на световитеFoto: RTL / © MMV by PARAMOUNT PICTURES and DREAMWORKS LLC. All Rights ReservedFoto: RTL / © MMV by PARAMOUNT PICTURES and DREAMWORKS LLC. All Rights ReservedFoto: RTL / © MMV by PARAMOUNT PICTURES and DREAMWORKS LLC. All Rights ReservedFoto: RTL / © MMV by PARAMOUNT PICTURES and DREAMWORKS LLC. All Rights ReservedFoto: RTL / © MMV by PARAMOUNT PICTURES and DREAMWORKS LLC. All Rights ReservedFoto: RTL / © MMV by PARAMOUNT PICTURES and DREAMWORKS LLC. All Rights ReservedFoto: RTL / © MMV by PARAMOUNT PICTURES and DREAMWORKS LLC. All Rights ReservedFoto: RTL / © MMV by PARAMOUNT PICTURES and DREAMWORKS LLC. All Rights ReservedFoto: RTL / © MMV by PARAMOUNT PICTURES and DREAMWORKS LLC. All Rights ReservedВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Трансформери: Темната страна на месечината (2011)

  image
  Автоботите дознаваат за кибертронското вселенско летало скриено на Месечината и се тркаат со Десептиконите за да дојдат до него и да ги дознаат неговите тајни за...
 • Бетмен против Супермен: Зора на правдата (2016)

  image
  Бетмен и Супермен се караат околу различните филозофии за видот на хероизам што е потребен за да се заштити светот. Сепак, тие двајцата наскоро се присилени да се...
 • Веном (2018)

  image
  Истражувачкиот новинар Еди Брок (Том Харди) се обидува да се поврати по еден скандал, но случајно станува домаќин на еден вонземјанин, кој му дава насилно алтер...
 • Изгубениот свет: Паркот Јура (1997)

  image
  Изгубениот свет: Паркот Јура е продолжение на оригиналниот трилер со диносауруси на Стивен Спилберг.
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.