СОДРЖИНА

Научно-фантастичниот трилер на Стивен Спилберг „Војна на световите“ е адаптација на класичната приказна на Х. Г. Велс. Следи неверојатна битка за иднината на човештвото, низ очите на едно американско семејство, кое се бори да преживее.
Обичен човек треба да ги заштити децата од вонземјаните напаѓачи во овој научно-фантастичен трилер од Стивен Спилберг, кој е слободна адаптација на класичната приказна на Х. Г. Велс. Реј Ферие (Том Круз) е работник на пристаниште кој живее во Њу Џерси, разведен од жена му Мери Ен (Миранда Ото) и отуѓен од неговите две деца Рејчел и Роби (Дакота Фенинг и Џастин Четвин), за кои има старателство само на викенди. При една од тие посети, надгледувањето на децата станува малку потешко кога, по серија невообичаени бури кои удираат во неговата населба, Реј дознава дека чета роботски вселенски бродови со смртоносно оружје се појавила во близина, како дел од првиот бран на вонземска инвазија на Земјата. Пренесувајќи ги децата од Њујорк до Бостон, во обид да најде безбедност во куќата на родителите на Мери Ен, Реј мора да разбере како да биде заштитник и снабдувач каков што не бил во бракот.

Слики

Војна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световитеВојна на световите

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • The Return of James Battle (2004)

  петок
  image
  James Bataille escapes from prison to find his fiancée Concia. But on his return, octopussy like aliens come to play bloody spoilsport. After lucky battle James...
 • Душкало и проколнатиот дворец (2010)

  денес
  image
  Германскиот овчар Сниф кој беше одгледан од страна на Том. Тој го научи кучето на многу трикови и заедно со неговата девојка Мирјам заминаа во интересна авантура....
 • Среќниот Том (2009)

  денес
  image
  Мисијата на Среќниот Том е во Дејзи Таун да донесе ред и мир. Кога дознава дека Пат Покер, лидерот на бандитите, е истиот човек кој му ги убил родителите, Том го...
 • Пат до Божиќната ѕвезда (2012)

  денес
  image
  Во оваа божиќна приказна режирана од Нилс Гауп, а продуцирана од Норвешкиот огранок на Волт Дизни, се раскажува за една храбра девојка која ќе тргне на...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.