СОДРЖИНА

Во „Рио 2, Блу, Џул и нивното семејство живеат совршен живот во градот. Кога Џул одлучува дека нивните три деца треба да научат да живеат како вистински птици, таа инсистира семејството да отпатува од Рио во амазонската дивина.
По пристигнувањето, Блу и Џул ги запознаваат локалните жители, вклучително и Едуардо, харизматичен татковски водач со строги правила, кој станува комична пречка за Блу. Тука се и Мими, емотивна и храбра сестра на Едуардо, која секогаш сака да каже што мисли, па дури и на нејзиниот напнат брат, како и Роберто, совршен примерок на дива птица која ги шармира сите околу себе. Додека Блу се обидува да се вклопи, тој е загрижен дека може да ги изгуби Џул и децата во дивината. Во меѓувреме, опасниот папагал Најџел ја кове својата одмазда поротив Блу, потпомогнат од Габи, симпатична отровна жаба која му е многу верна на Најџел и која, иако е малечка, поседува многу злобно срце.

Слики

Рио 2Рио 2Рио 2Рио 2Рио 2Рио 2Рио 2Рио 2Рио 2Рио 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Ко је сместио Зеки Роџеру (1988)

  денес
  image
  Холлywоод, 1947. Еддие Валиант (Боб Хоскинс) детектив је којему у задње вријеме не иде све од руке. Убрзо бива унајмљен пронаќи доказ да Марвин Ацме, моќник и...
 • Гусари који ништа не раде: Приче о поврќкицама (2008)

  денес
  image
  Негде у 17. веку, након што је напао и освојио један од бродова краљевства Монтерије, зли гусар Роберт Грозни заробљава принца Александра и шаље своје људе у...
 • Џастин и храбри витезови (2013)

  денес
  image
  Џастин живи у великом краљевству и сања да ќе једнога дана постати храбар витез, какав је био његов деда. Након инспиративног посета љубљеној баки и опроштаја од...
 • Астерикс: Тајната на волшебниот напиток (2018)

  денес
  image
  Тајната на волшебниот напиток е новата филмска адаптација за авантурите на непобедливите јунаци кои пред големото платно го носат целото семејство. Друид...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.