СОДРЖИНА

Флинт мислеше дека го спасил светот кога го уништи својот најзлогласен изум, машината што ја претвора водата во храна, предизвикувајќи врнежи од чизбургери и торнада од шпагети. Но, неговиот изум преживеа и сега создава животни од храна.
„Облачно со врнежи од ќофтиња 2“ продолжува таму каде што застана минатиот филм. Изумителот Флинт Локвуд мислеше дека го спасил светот кога го уништи својот најзлогласен изум, машината што ја претвора водата во храна, предизвикувајќи дожд од чизбургери и торнада од шпагети. Но, Флинт наскоро дознава дека неговиот изум има преживеано и сега создава животни од храна, „храноживотни“! Флинт и неговите пријатели тргнуваат на опасна и вкусна мисија за борба против гладните „такодили“, ракчиња-шимпанзи, компирски коњи, пајаци-сирења и други „храноживотни“, за повторно да го спасат светот!

Слики

Облачно со врнежи од ќофтиња 2Облачно со врнежи од ќофтиња 2Облачно со врнежи од ќофтиња 2Облачно со врнежи од ќофтиња 2Облачно со врнежи од ќофтиња 2Облачно со врнежи од ќофтиња 2Облачно со врнежи од ќофтиња 2

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Штрумфови 2 (2013)

  денес
  image
  Штрумфовите се здружуваат со своите човечки пријатели за да ја спасат Штрумфета, која е киднапирана од Гаргамел бидејќи знае магија што може да ги претвори...
 • Семејството Адамс (2019)

  денес
  image
  Семејството Адамс се враќа на екраните со првата анимирана комедија за најексцентричното семејство во соседството. Смешно, необично и многу сликовито, Семејството...
 • UglyDolls: Совршено несовршени (2019)

  денес
  image
  Анимирана авантура во која слободоумните UglyDolls се соочуваат со тоа што значи да се биде различен, да се бориш со желбата да бидеш сакан и на крајот да отриеш...
 • Необични басни: Шоу на Златокоса и трите мечки (2008)

  денес
  image
  Златнокосата - неподносливата телевизиска ѕвезда се согласува да земе учество во реалити шоу. Девојката е принудена да заживее со три непослушни мечиња. Кога...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.