Cody Cameron

actor

Роденден: 1970

Режисер:

Сцеарист:

 1. 1. Шрек (2001), филм
  ...
  (additionaldialogue)
 2. 2. Шрек 2 (2004), филм
  ...
  (additional dialogue)

Глас:

 1. 1. Шрек (2001), филм
  ...
  Pinnochio / Three Pigs
 2. 2. Shrek 4-D (2003), филм
  ...
  Pinocchio / Three Little Pigs
 3. 3. Шрек 2 (2004), филм
  ...
  Pinocchio / Three Pigs
 4. ...
  Willie
 5. ...
  Mr. Weenie
 6. ...
  Pinocchio / Three Pigs
 7. 7. Šrek 3 (2007), филм
  ...
  Pinocchio / Three Pigs
 8. ...
  Mr. Weenie
 9. ...
  Additional Voices
 10. ...
  Pinocchio / Three Pigs
 11. ...
  Pinocchio / Three Pigs
 12. ...
  Three Little Pigs / Pinocchio
 13. ...
  Mr. Weenie / Additional Voices
 14. ...
  Elf
 15. ...
  Horst
 16. ...
  Barry / Dill Pickle

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.