Оценка на корисникот: 7.5/10
(178 гласови)

СОДРЖИНА

Shrek gets in the Halloween spirit by challenging his fairytale friends to come up with scary stories for a contest. But the gang learn that they'll have to spend the night in Lord Farquaad's haunted castle before the winner is named.

Слики

Scared Shrekless

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хотел Трансилванија (2012)

  image
  Добре дојдовте во „Хотел Трансилванија, раскошното одморалиште на Дракула каде што чудовиштата и нивните семејства можат спокојно да се одморат и да бидат...
 • Кловн (2020)

  image
  Инспириран од истоимената книга од Квентин Блејк, „Кловн“ на Луиџи Берио е получасовна анимација која ги прикажува авантурите на малиот кловн-играчка, кој е...
 • Мачорот во чизми (2011)

  image
  Одамна пред да ги запознае Шрек и магарето, симпатичниот, но итар Мачор во чизми мора да го исчисти своето име од сите обвиненија што го направија баран бегалец....
 • Лемони Сникет: Низа од несреќни настани (2004)

  image
  Откако трите млади деца на Бодлерови остануваат сирачиња по пожарот во нивната куќа, тие се пратени да живеат со далечниот роднина, грофот Олаф (Џим Кери), кој...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.