СОДРЖИНА

Дедо Мраз и неговиот тим џуџиња користат шпионски тактики за да разнесат милијарди подароци за сите деца во светот. Па, што значи ако едно дете остане без подарок? Значи многу! Сега синот на Дедо Мраз треба да ја поправи оваа грешка...
Анимираната семејна комедија „Артур Божик“ конечно ни го дава на увид неверојатниот и до сега невиден одговор на прашањето што си го поставува секое дете: „Како Дедо Мраз ги разнесува сите подароци за една ноќ?“ Одговорот го крие возбудливата и високотехнолошка работа под Северниот Пол. Но, срцето на филмот содржи состојки на божикна класика: семејство што комично е нефункционално, а и еден чуден херој, Артур, со итна мисија што мора да биде завршена пред да стаса утрото на Божик.

Слики

Артур БожиќАртур БожиќАртур БожиќАртур БожиќАртур БожиќАртур БожиќАртур БожиќАртур БожиќАртур БожиќАртур БожиќАртур БожиќАртур БожиќАртур БожиќАртур БожиќАртур БожиќАртур БожиќАртур БожиќАртур БожиќАртур БожиќАртур Божиќ

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Тинејџерски нинџа желки (2007)

  денес
  image
  Кога на светот му се заканува древно зло, четирите желки тинејџери мора да се здружат повторно и да се смират за да му се спротивстават.
 • Мадагаскар 3: Најбараните во Европа (2012)

  денес
  image
  Лавот Алекс, зебрата Марти, жирафата Мелман и нилскиот коњ Глорија сè уште се борат за да се вратат дома во својот сакан Њујорк. Нивното патување ги носи низ...
 • Како се дресира змеј (2010)

  денес
  image
  Оваа авантуристичка комедија која се одвива во митски свет на Викинзи и диви змејови, ја раскажува приказната за Хикап, викиншки тинејџер кој не се вклопува во...
 • Преко Ограде (2006)

  денес
  image
  Дошло је пролеќе, а Верн и његови шумски пријатељи се буде из дугог зимског сна и откривају да је велика зелена жива ограда никла посред њиховог некада природног...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.