poster

Shrek: The Ghost of Lord Farquaad

Shrek 4-D (2003)

Режисер: Simon J. Smith

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 6.2/10
Оценка на корисникот: 5.5/10
(8 гласови)

Содржина

Shrek, Fiona, and Donkey are on their way to the hotel where Shrek and Fiona will spend their honeymoon when they encounter Lord Farquaad's ghost. Farquaad sends his henchman, Thelonious, to bring Princess Fiona to him where he will force her to become the queen of the ghostly world. Now, Shrek and Donkey must save the princess in this timeless tale that's filled with spooky-good fun.

Сцеарист: ,
Продуцент: Jeffrey Katzenberg, David Lipman
времетраење: 13 мин

Слики

Shrek: The Ghost of Lord Farquaad

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Шрек засекогаш (2010)

  image
  Копнеејќи по деновите кога беше „вистински огар“, Шрек потпишува зделка со Рампелстилтскин за да си го врати својот рик... но, тој го доведува својот свет во...
 • Аинбо: Духот на Амазон (2021)

  image
  Аинбо е епско патување на младата хероина и нејзините духовни водичи - Дило, слатко и смешно армадило и Вака, голем и забавен тапир. Сите заедно одат на патување...
 • Shaun the Sheep филмот (2015)

  image
  Када овчица Шоне одлучи да узме слободан дан да би се мало одморио, упадне у низ невоља са својом дружином. Уместо дана проведеног у лешкарењу, заједно са својим...
 • Крудс 2: Нова ера (2020)

  image
  Семејството Крудс преживеа ѕверови и природни катастрофи, но сега мора да се соочи со нивниот најголем предизвик досега: уште едно семејство! Во потрага по нов...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.