СОДРЖИНА

Кога една припитомена гризли мечка од 400 кг по име Баг и еден слаб елен по име Елиот се заглавени во шумата за време на ловна сезона, тие ќе мораат да ги соберат сите други шумски животни и да им се спротивстават на ловците.
Во акционата авантуристичка комедија „Отворена сезона“, совршениот свет на гризли мечката Баг, кој нема вештини за преживување и живее во мирниот град Тимберрлајн, се превртува наопаку кога се запознава со Елиот, слаб и дрдорлив див елен. Елиот пристигнува во Тимберлајн без еден рог, заврзан на хаубата на еден камионет во сопственост на параноичнот ловец Шо. И покрај тоа што се колеба, Баг го ослободува Елиот. Елиот се обидува да му возврати на услугата „ослободувајќи“ го Баг од идиличниот живот со добродушната ренџерка Бет, која го одгледала уште откако бил мече. Работите брзо излегуваат надвор од контрола. Двајцата бељаџии повторно одат во дивината, три дена пред почетокот на ловната сезона! Кога почнува ловната сезона и Шо почнува да ги брка, Баг и Елиот мораат да научат да соработуваат и да ги здружат шумските животни. Во жестоката битка тие успеваат да ја направат шумата безбедно место, претворајќи ги ловците во плен.

Слики

Foto: SUPER RTLОтворена сезонаFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTLFoto: SUPER RTL© 2015 Sony Pictures Animation Inc.Отворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезонаОтворена сезона

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пера Детлиќ (2017)

  image
  Woody must protect his forest home from Lance Walters, who starts building his dream mansion in the forest with his son, Tommy, and fiancée, Vanessa. To make...
 • 100% вук (2020)

  image
  Уверен да ќе постати најстрашнији вукодлак икад, Фреди остаје у шоку када на свој 14. роѓендан његова прва битка поѓе по злу, претварајуќи га у дивљу пудлицу....
 • Падингтон 2 (2017)

  image
  Омилениот лик од култната британска серија сликовници, мечето Падингтон, се враќа на екраните со нови авантури. Падингтон е среќно сместен кај семејството Браун и...
 • Првата ѕвезда (2017)

  image
  Авантуристичкото магаре наречено Бо оди на епско патување, кое конечно го носи до раѓањето на Исус. По неговиот пат, тој е придружен од разни животни, вклучувајќи...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.