рејтинг: 7.9/10
Оценка на корисникот: 8.68/10
(69 гласови)

СОДРЖИНА

Еднаш одамна, во едно далечно мочуриште, си живеел еден огар по име Шрек чиј безгрижен осаменички живот е нарушен од инвазија на здодевни ликови од басните. Во неговата храна има слеп глушец, големиот лош волк е во неговиот кревет, трите мали бездомни прасиња се тука, а се појавуваат уште многу други, сите прогонети од своето кралство од злобниот лорд Фарквад. Одлучен да си го спаси нивниот дом, а без да го спомне својот, Шрек склучува договор со Фарквад и тргнува да ја спаси убавата принцеза Фиона, која треба да му стане жена на Фарквад. На мисијата го придружува зборлестото магаре, кое ќе направи сè за Шрек... освен да замолчи. Спасувањето на принцезата од змејот што исфрла оган може да испадне најмал од сите нивни проблеми кога се открива длабоката и мрачна тајна што ја крие таа.

Слики

ШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрекШрек

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Животните заедно (2010)

  петок
  image
  Кога пресушува африканската савана и водата станува скапоцен ресурс, еден храбар меркат и еден опуштен лав се подготвуваат за пат за да избегнат смрт поради жед....
 • Спејс Џем: Ново наследство (2021)

  денес
  image
  НБА шампионот и глобална икона Леброн Џејмс оди во епска авантура заедно со безвременскиот Душко Долгоушко во оваа анимирана акциска комедија. Ова преобразувачко...
 • Зајакот Петре Бегалче (2021)

  денес
  image
  Во „Зајакот Петре Бегалче“, саканиот одметник се враќа. Беа, Томас и зајаците си создале мало семејство, но и покрај најдобрите напори, Петре не може да се...
 • Барби као принцеза и просјакиња (2004)

  денес
  image
  У овој магичној музичкој авантури Барби се налази у улози Тори™, принцезе краљевства Мерибел, која више воли певати и плесати него обављати своје обавезе...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.