рејтинг: 6.1/10
Оценка на корисникот: 9/10
(38 гласови)

Содржина

Кога неговиот дедо кралот Харолд тешко ќе се разболи, од Шрек се очекува да стане новиот владетел на Далечна Земја. Бидејќи не сака да се откаже од своето сакано мочуриште, Шрек бара од своите пријатели, Магарето и Мачката во Чизми, за нов крал да го прогласат бунтовниот Арти. Но принцезата Фиона собира тим принцези за да подигнат бунт против злобниот Убав Принц.

Слики

Шрек 3Шрек 3Шрек 3Шрек 3Шрек 3Шрек 3Шрек 3Шрек 3

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Шрек засекогаш (2010)

  image
  Копнеејќи по деновите кога беше „вистински огар“, Шрек потпишува зделка со Рампелстилтскин за да си го врати својот рик... но, тој го доведува својот свет во...
 • Мачорот во чизми (2011)

  image
  Одамна пред да ги запознае Шрек и магарето, симпатичниот, но итар Мачор во чизми мора да го исчисти своето име од сите обвиненија што го направија баран бегалец....
 • Аинбо: Духот на Амазон (2021)

  image
  Аинбо е епско патување на младата хероина и нејзините духовни водичи - Дило, слатко и смешно армадило и Вака, голем и забавен тапир. Сите заедно одат на патување...
 • 100% вук (2020)

  image
  Уверен да ќе постати најстрашнији вукодлак икад, Фреди остаје у шоку када на свој 14. роѓендан његова прва битка поѓе по злу, претварајуќи га у дивљу пудлицу....
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.