СОДРЖИНА

Кога неговиот дедо кралот Харолд тешко ќе се разболи, од Шрек се очекува да стане новиот владетел на Далечна Земја. Бидејќи не сака да се откаже од своето сакано мочуриште, Шрек бара од своите пријатели, Магарето и Мачката во Чизми, за нов крал да го прогласат бунтовниот Арти. Но принцезата Фиона собира тим принцези за да подигнат бунт против злобниот Убав Принц.

Слики

Šrek 3Šrek 3Šrek 3Šrek 3Šrek 3Šrek 3Šrek 3

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Подлиот јас 2 (2013)

  денес
  image
  Нова хумористична авантура во која се враќа (поранешниот?) негативец Гру со неговите симпатични ќерки, непредвидливо урнебесните Мињони... и еден куп нови и...
 • Јакоб, Мими и кучињата што зборуваат (2019)

  Утре
  image
  Јакоб и братучетката Мими се спријателуваат со Бос, водач на глутница кучиња што зборуваат. Заедно се обидуваат да го спасат локалниот парк од богатиот Лорд Пај...
 • Барби у причи о сирени 2 (2011)

  Утре
  image
  Барби у улози Марисе забавне и модерне првакиње у сурфању, која је уједно и очаравајуќа принцеза сирена спремна је да се поново попне на даску за сурфовање. У...
 • Хокус покус (2013)

  Утре
  image
  Седмогодишњи Алберт-Алфи мисли да има довољно година и жели да брине о псу. Меѓутим, његов тата се са тим не слаже. Ускоро Алфи упознаје маѓионачара који можда...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.