СОДРЖИНА

Една студена ноќ во Лондон од ерата на кралот Едвард, Венди Дарлинг ги вџасува нејзините помлади браќа со приказни за авантури и за легендарниот пират капетан Кука. Појавувањето на Петар Пан и на љубоморната мала самовила Ѕвонче, таа вечер доведува до голема авантура. Следејќи ги низ прозорецот, децата се движат по лондонските покриви кон волшебната Недојдија, каде што почнуваат возбудлив нов живот. Соочувајќи се со пирати, со злобни сирени и со еден чудовиштен крокодил, а пред сѐ со челичната кука на десната рака на капетанот Кука, Венди и нејзините браќа ја откриваат својата храброст, а борбата помеѓу Петар и и Кука кулминира во возбудлив климакс.

Слики

Петар ПанПетар ПанПетар ПанПетар ПанПетар ПанFoto: TVNOW/ © 2003 Columbia Pictures Industries, Inc., Universal City Studios LLLP and Revolution Studios Distribution Company, LLC. All Rights Reserved.Foto: TVNOW/ © 2003 Columbia Pictures Industries, Inc., Universal City Studios LLLP and Revolution Studios Distribution Company, LLC. All Rights Reserved.Петар ПанFoto: TVNOW/ © 2003 Columbia Pictures Industries, Inc., Universal City Studios LLLP and Revolution Studios Distribution Company, LLC. All Rights Reserved.Foto: TVNOW/ © 2003 Columbia Pictures Industries, Inc., Universal City Studios LLLP and Revolution Studios Distribution Company, LLC. All Rights Reserved.Foto: TVNOW/ © 2003 Columbia Pictures Industries, Inc., Universal City Studios LLLP and Revolution Studios Distribution Company, LLC. All Rights Reserved.Foto: TVNOW/ © 2003 Columbia Pictures Industries, Inc., Universal City Studios LLLP and Revolution Studios Distribution Company, LLC. All Rights Reserved.Петар ПанFoto: TVNOW/ © 2003 Columbia Pictures Industries, Inc., Universal City Studios LLLP and Revolution Studios Distribution Company, LLC. All Rights Reserved.Foto: TVNOW/ © 2003 Columbia Pictures Industries, Inc., Universal City Studios LLLP and Revolution Studios Distribution Company, LLC. All Rights Reserved.Foto: TVNOW/ © 2003 Columbia Pictures Industries, Inc., Universal City Studios LLLP and Revolution Studios Distribution Company, LLC. All Rights Reserved.Петар ПанFoto: TVNOW/ © 2003 Columbia Pictures Industries, Inc., Universal City Studios LLLP and Revolution Studios Distribution Company, LLC. All Rights Reserved.

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Проклетството на Тутанкамон (2006)

  вторник
  image
  Година 1922. била историска за археологијата, бидејќи таа година е откриена првата гробница на египетскиот фараон, како и нешто што до тогаш не било видено во...
 • Ад Астра (2019)

  вторник
  image
  Астронаутот Рој МекБрајд (Бред Пит) оди на опасна мисија низ сончевиот систем за да ја открие вистината за исчезнатиот татко и неговата експедиција осудена на...
 • Хроника (2012)

  вторник
  image
  Ендру, Мет и Стив се типични тинејџери и секој од нив има посебен карактер и се соочува со познатите средношколски предизвици, создавајќи нови пријателства и...
 • Сиви камион црвене боје (2004)

  вторник
  image
  Јун 1991. године. Последњи дани мира у Југославији. Ратко, момак из Босне, потпуни далтониста, из забаве краде камион. Сузана, девојка из Београда, сазнаје да је...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.