poster

Shrek: Donkey's Carolling Christmas-tacular

Donkey's Christmas Shrektacular (2010)

Режисер: Walt Dohrn, Raman Hui

Каде да се погледне
Емисијата не е достапна во државата
рејтинг: 5.4/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

Содржина

Donkey suggests everyone sing Christmas carols. Donkey sings "It's the Most Wonderful Time". Shrek, Fiona, the Ogre children, and the army of ogres sing an ogre version of "Jingle Bells" (i.e. "Bug Cocoon, Lick the spoon. Try our cricket slurp). Puss in Boots sings "Feliz Navidad", although he titles it "Fleas Navidad". Then everyone sings "Jingle Bell Rock", but they title it "Fairy Tale Rock".

Сцеарист: ,
Продуцент: Teresa Cheng, Chad Hammes
времетраење: 8 мин

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Певајмо (2016)

  image
  Коала Бустер је равнатељ казалишта које проживљава тешко раздобље. Како би оживио казалиште које је у потпуности запуштено, организира натјецање у пјевању, а...
 • Мараја Кери: Сè што сакам за Божиќ си ти (2017)

  image
  Кога младата Мараја во продавницата за миленичиња здогледува мило мало кученце по име “Принцеза“, одеднаш знае што точно сака за Божиќ. Пред да може да ѝ се...
 • Сестре у акцији 2 (1993)

  image
  Први део филма са распеваним часним сестрама и много доброг хумора имао је велики успех, па је за холивудске стандарде било нормално да се сними наставак филма....
 • Корги: Кралското куче со големо срце (2019)

  image
  Рекс е мал немирко, но сепак е омиленото куче на британската кралица. Еден ден се губи во Лондон и се наоѓа во друштво на различни раси кучиња кои меѓусебно се...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.