poster

UglyDolls: Совршено несовршени

UglyDolls (2019)

Режисер: Kelly Asbury

рејтинг: 5.1/10
Оценка на корисникот: 10/10
(2 гласови)

СОДРЖИНА

Анимирана авантура во која слободоумните UglyDolls се соочуваат со тоа што значи да се биде различен, да се бориш со желбата да бидеш сакан и на крајот да отриеш дека кој си ти вистински е она што е најважно.

Слики

UglyDolls: Совршено несовршениUglyDolls: Совршено несовршениUglyDolls: Совршено несовршениUglyDolls: Совршено несовршениUglyDolls: Совршено несовршениUglyDolls: Совршено несовршениUglyDolls: Совршено несовршениUglyDolls: Совршено несовршени

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Необични басни: Желката против зајакот (2008)

  вторник
  image
  Желката и зајакот не се сакаат баш многу. Си штетат себеси на секој чекор. За да се утврди конечно кој е подобар, одлучуваат да учествуваат во големата трка на...
 • Спејс Џем: Ново наследство (2021)

  вторник
  image
  НБА шампионот и глобална икона Леброн Џејмс оди во епска авантура заедно со безвременскиот Душко Долгоушко во оваа анимирана акциска комедија. Ова преобразувачко...
 • Кловн (2020)

  вторник
  image
  Инспириран од истоимената книга од Квентин Блејк, „Кловн“ на Луиџи Берио е получасовна анимација која ги прикажува авантурите на малиот кловн-играчка, кој е...
 • Тајниот агент Мјау (2018)

  вторник
  image
  Марни е мала, трнлива мачка која верува дека е волшебно дете. Таа живее како принцеза и добива се што ќе посака, бидејќи нејзината сопственичка - Росалинда ја има...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.