СОДРЖИНА

Кога симпатичниот отпадник од друга планета, по име Ох, слетува на Земјата и бега од сопствената раса, тој се спријателува со авантуристичката девојка Тип, која и самата има сопствена мисија. Преку една серија од комични авантури со Тип, Ох сфаќа дека да се биде поинаков и да се прават грешки е дел од тоа да се биде човек, а заедно го откриваат и вистинското значење на зборот „дом.

Слики

ДомаДомаДомаДомаДомаДомаДомаДомаДома

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Бамзи и громопуц (2018)

  денес
  image
  Бамзијеви пријатељи креќу у потрагу за Громопуцом, тајним састојком који чини Бамзија јаким. У меѓувремену, Рејнард се претвара да је добар момак који ќе заменити...
 • Басна на денот (2018)

  денес
  image
  Секој ден г. Був, качен на своето дрво, чита од „Дневна басна“ – локалниот весник – прекрасни приказни за урнебесните авантури на пердувните и крзнени жители што...
 • Како се дресира змеј (2010)

  денес
  image
  Оваа авантуристичка комедија која се одвива во митски свет на Викинзи и диви змејови, ја раскажува приказната за Хикап, викиншки тинејџер кој не се вклопува во...
 • Блинкy Билл: Неустрашива коалица (2015)

  денес
  image
  Малени Блинки Бил је авантуриста у срцу и сања о одласку из малог града у потрази за несталим оцем. Када открије мистериозни знак који упуќује на његовог оца,...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.