Carlos Saldanha

Роденден: 1965

Режисер:

 1. 2. Роботи (2005), филм
 2. 5. Рио (2011), филм
 3. 6. Рио 2 (2014), филм

Сцеарист:

 1. 1. Рио (2011), филм
  ...
  (story)
 2. 2. Рио 2 (2014), филм
  ...
  (story by)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer

Глас:

 1. ...
  Dodo
 2. ...
  Dinosaur Babies / Flightless Bird
 3. 3. Рио (2011), филм
  ...
  Second Waiter
 4. 4. Рио 2 (2014), филм
  ...
  Amazon Quail
 5. ...
  Screaming Matador / Additional Voices

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.