СОДРЖИНА

Кога обичниот полжав Турбо добива моќ за супербрзина, неговиот живот станува „турбо“! Со помош на својата екипа составена од полжави, Турбо ќе се обиде да се трка на „Инди 500“ и да ги оствари сите нивни соништа.
Турбо е полжав што сонува да стане најголем тркач на светот, баш како неговиот херој, петкратниот првак на „Индијанаполис 500“, Гај Гањ. Неговата опседнатост со брзината и со сите брзи работи го прави чудак и отпадник во бавната и внимателна заедница на полжави, како и постојан срам за неговиот внимателен постар брат Чет. Турбо очајнички сака да избега од бавниот живот што го живее. Среќата му се насмевнува, па еден судбоносен ден тој добива шанса по една несреќа, која ненадејно му дава моќ за неверојатна брзина. Турбо оди на неверојатно патување за да го постигне невозможното, да се трка против најдобрите на „Индикар“. Турбо е голем аутсајдер што успева да го постигне неверојатното, одбивајќи да прифати неговите ограничувања да му ги попречат соништата.

Слики

ТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбо

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Мој мали пони: Екуестриа Гирлс Сунсет'с Бацкстаге (2019)

  денес
  image
  У овој посебној епизоди, Сунсет Схиммер и Пинкие Пие радују се концерту свог омиљеног бенда који ће наступити на музичком фестивалу Старсвирлед, али Екуестриан...
 • Кловн (2020)

  денес
  image
  Инспириран од истоимената книга од Квентин Блејк, „Кловн“ на Луиџи Берио е получасовна анимација која ги прикажува авантурите на малиот кловн-играчка, кој е...
 • Овчица Шоне (2015)

  денес
  image
  Када овчица Шоне одлучи да узме слободан дан да би се мало одморио, упадне у низ невоља са својом дружином. Уместо дана проведеног у лешкарењу, заједно са својим...
 • Барби и магични Пегаз (2005)

  денес
  image
  Принцеза Аника (Барби) бежи од злог чаробњака, истражује чуда Облачног краљевства и удружује се са феноменалним крилатим коњем, за ког се испоставља да је њена...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.