Содржина

Кога обичниот полжав Турбо добива моќ за супербрзина, неговиот живот станува „турбо“! Со помош на својата екипа составена од полжави, Турбо ќе се обиде да се трка на „Инди 500“ и да ги оствари сите нивни соништа.
Турбо е полжав што сонува да стане најголем тркач на светот, баш како неговиот херој, петкратниот првак на „Индијанаполис 500“, Гај Гањ. Неговата опседнатост со брзината и со сите брзи работи го прави чудак и отпадник во бавната и внимателна заедница на полжави, како и постојан срам за неговиот внимателен постар брат Чет. Турбо очајнички сака да избега од бавниот живот што го живее. Среќата му се насмевнува, па еден судбоносен ден тој добива шанса по една несреќа, која ненадејно му дава моќ за неверојатна брзина. Турбо оди на неверојатно патување за да го постигне невозможното, да се трка против најдобрите на „Индикар“. Турбо е голем аутсајдер што успева да го постигне неверојатното, одбивајќи да прифати неговите ограничувања да му ги попречат соништата.

Слики

ТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбоТурбо

Прегледи


Нема Прегледи
Препораки
 • Автомобили 2 (2011)

  image
  Автомобилската ѕвезда на тркачките патеки, Лајтнинг Меквин и незаменливиот партнер Мејтер заедно одат на возбудливи нови места во „Автомобили 2“ кога заминуваат...
 • Господин Пибоди и Шерман (2014)

  image
  Најпаметното куче на светот, г. Пибоди и неговиот немирен син Шерман ја користат својата временска машина за да одат на урнебесни авантури. Но, кога Шерман ја...
 • Филмот На Лутите Птици (2016)

  image
  Во оваа урнебесна анимирана авантуристичка комедија, снимена врз основа на популарната игра на мобилен телефон, ќе откриете зошто пилињата се толку налутени. Во...
 • Филмот на лутите птици 2 (2019)

  image
  Кога се појавува закана што ги доведува во опасност островите на птиците и прасињата, нелетачките лути птици се здружуваат со неколку зелени прасиња за да...
Топ листи

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: Полиса на приватност.