рејтинг: 6.6/10
Оценка на корисникот: 7.5/10
(17 гласови)

СОДРЖИНА

Капетан Пикард, уз помоќ наводно преминулог капетана Кирка мора да заустави лудака спремног да убија на планетарном нивоу не би ли ушао у просторни матрикс.
Астрономски феномен који премошќује временске оквире довешќе лицем у лице два чувена капетана Ентерпрајза: Жан-Лик Пикарда и капетана Кирка. Радеќи заједно оба капетана покушаќе да униште ванземаљско биќе које уништава цивилизације у покушају да наѓе одговор за мистерију коју је случајно разоткрио.

Слики

Ѕвездени патеки: ГенерацииЅвездени патеки: Генерации

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Денот после утре (2004)

  image
  Кога ново глобално ледено доба му се заканува на светот, палеоклиматологот, професорот Џек Хол, се обидува да открие како да го спаси човештвото и пробува да...
 • Игри на гладните (2014)

  image
  Младата Оскаровка Џенифер Лоренс се враќа во улогата со која се прослави. Во филмот „Игрите на гладните: Мокингџеј - 1 дел“ таа е повторно Кетнис Евердин, но сега...
 • Лудиот Макс: Пат на бесот (2015)

  image
  Од режисерот Џорџ Милер, создавачот на постапокалиптичниот жанр и генијот зад легендарната трилогија за „Лудиот Макс, пристигнува ова враќање во светот на...
 • Игри на гладните (2015)

  image
  Во големото финале на глобалниот епски феномен „Игрите на гладните“, Кeтнис Евердин сфаќа дека e во прашање многу повеќе од обично преживување - таа се бори за...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.