poster

Роботи

Robots (2005)

анимација, авантуристички, комедија, семејни, научна фантастика | САД, Австралија, Обединетото Кралство
Режисер: Chris Wedge, Carlos Saldanha
FOX Movies | 11.6.22 | 16:10

рејтинг: 6.3/10
Оценка на корисникот: 7/10
(12 гласови)

СОДРЖИНА

Во чудесниот метален универзум, населен исклучиво со механички суштества, живеат незаборавните роботи Родни Коперботом, млад генијален изумител кој сонува да им помогне на роботите низ целиот свет, Кепи, убава, динамична и паметна роботка во која Родни веднаш се вљубува, злобениот корпоративен тиран Рачет, кој е во судир со Родни, Бигвелд, главен изумител, кој го има изгубено својот пат, како и група од роботи-одметници, познати како Растиси, предводени од Фендер и Пајпер Пинвилер. Главата, рацете и нозете на Фендер рутински паѓаат во најнесоодветните мигови. Додека Родни ја исполнува постојаната потреба за поправки на Фендер, двајцата стануваат блиски пријатели. Пајпер е машкуданестата помала сестра на Фендер, која ги изненадува сите со својата решителност и сила.

Слики

РоботиРоботиРоботиРоботиРоботиРоботиРоботиРоботиРоботиРоботи

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Хотел Трансилванија 3: Одморите почнуваат (2018)

  денес
  image
  Придружете му се на Вашето омилено семејство од чудовишта кога одат на одмор на еден луксузен брод. Но, одморот се претвора во кошмар, кога Драк се вљубува во...
 • Необични басни: три прасиња и бебе (2008)

  денес
  image
  Кога пред вратите на својата куќичка трите прасиња наоѓаат едно младо волче, тие одлучуваат да го земат со себе и да го подигаат како да е едно од нив. Прасињата...
 • Балто (1995)

  денес
  image
  Мешавина вука и хаскија, Балто не зна којој раси припада. Неприхваќен од обе стране Балто проналази праве пријатеље: гусана Бориса, поларне медведиќе Муку и Луку,...
 • Магичниот костим за Николас (2020)

  денес
  image
  Филмот ја раскажува приказната за Николас, 10-годишно момче со Даунов синдром, кое со помош на различни костими, оди на магична авантура да го спаси својот...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.