рејтинг: 7.6/10
Оценка на корисникот: 7.87/10
(47 гласови)

СОДРЖИНА

Приказна за еден од најголемите негативци во светот, кој го среќава својот најголем предизвик кога три деца влегуваат во неговиот живот.
Во едно предградие опкружено со бели огради и со расцутени грмушки се наоѓа една црна куќа со пуст тревник. Соседите не знаат дека длабоко зад овој дом се крие големо тајно скривалиште. Опкружен со војска од злобни мали слуги, го откриваме Гру, кој ја планира најголемата кражба во историјата на светот. Тој ќе ја украде Месечината (Да, Месечината!).
Гру ужива во злобни работи. Тој е вооружен со арсенал од зраци кои смалуваат и замрзнуваат, како и со воздушни и копнени борбени возила и ги уништува сите што му стојат на патот. Тоа е така до денот кога ги среќава трите мали девојчиња-сирачиња, кои во него гледаат нешто што никој друг не видел, потенцијален татко.

Слики

Подлиот јасПодлиот јасПодлиот јасПодлиот јасПодлиот јасПодлиот јасПодлиот јасПодлиот јасПодлиот јасПодлиот јасПодлиот јасПодлиот јас

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Артур Божиќ (2011)

  недела
  image
  Дедо Мраз и неговиот тим џуџиња користат шпионски тактики за да разнесат милијарди подароци за сите деца во светот. Па, што значи ако едно дете остане без...
 • Првата ѕвезда (2017)

  денес
  image
  Авантуристичкото магаре наречено Бо оди на епско патување, кое конечно го носи до раѓањето на Исус. По неговиот пат, тој е придружен од разни животни, вклучувајќи...
 • Островот на кучињата (2018)

  денес
  image
  Во градот Мегасаки се шири кучешка чума, а градоначалникот Кобајаши бара сите кучиња да се испратат на Островот на Ѓубрето. На островот, момчето по име Атари се...
 • Плејмобил: Филм (2019)

  денес
  image
  Кога помладиот брат Чарли исчезна во магичната анимирана вселена на Плејмобил ®, неподготвената Марла мора да започне животна мисија за да го врати дома. Во...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.