Chris Wedge

actor

Роденден: 1957

Режисер:

 1. 2. Роботи (2005), филм
 2. 3. Епик (2013), филм

Сцеарист:

 1. 1. Роботи (2005), филм
  ...
  (story)
 2. 2. Епик (2013), филм
  ...
  (story)

Продуцент:

 1. ...
  executive producer
 2. ...
  executive producer
 3. ...
  executive producer
 4. 4. Рио (2011), филм
  ...
  executive producer
 5. ...
  executive producer
 6. 6. Рио 2 (2014), филм
  ...
  executive producer
 7. ...
  executive producer
 8. ...
  executive producer
 9. ...
  executive producer
 10. ...
  executive producer

Глас:

 1. ...
  Dodo / Scrat
 2. 2. Роботи (2005), филм
  ...
  Wonderbot / Phone Booth
 3. ...
  Scrat
 4. ...
  Scrat
 5. ...
  Scrat
 6. ...
  Scrat

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.