СОДРЖИНА

Младиот Лукас е нов во градот, нема пријатели и е малтретиран од соседот, па својата фрустрација ја истура на мравјалникот. Но, еден ден, мравките го враќаат ударот. Преку една волшебна напивка, тие го смалуваат Лукас до големина на мравка и го казнуваат да живее во нивната колонија. Во овој чуден нов свет, Лукас ќе научи важни лекции за пријателството, ќе добие нова перспектива врз животот и на крајот ќе најде храброст да се бори за себе.

Слики

Лукас во светот на мравкитеЛукас во светот на мравкитеЛукас во светот на мравкитеЛукас во светот на мравкитеЛукас во светот на мравкитеЛукас во светот на мравкитеЛукас во светот на мравкитеЛукас во светот на мравкитеЛукас во светот на мравкитеЛукас во светот на мравките

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Барби и магични Пегаз (2005)

  четврток
  image
  Принцеза Аника (Барби) бежи од злог чаробњака, истражује чуда Облачног краљевства и удружује се са феноменалним крилатим коњем, за ког се испоставља да је њена...
 • Овцата Шон: Ламите на фармерот (2015)

  денес
  image
  Кога фармерот и Бицер одат на панаѓур, Шон кришум им се приклучува со цел да предизвика неволји. Таму Шон ја гледа аукцијата и гледа на понуда со три егзотични,...
 • Радознали Џорџ: Увод у пролеќе (2013)

  денес
  image
  Усред пролеќног спремања у згради неке цеви пуцају и Вратар мора да пошаље невољног Хандлија на пут заједно са Џорџом и човеком са великим жутим шеширом. Хандли...
 • Облачно со врнежи од ќофтиња 2 (2013)

  денес
  image
  Флинт мислеше дека го спасил светот кога го уништи својот најзлогласен изум, машината што ја претвора водата во храна, предизвикувајќи врнежи од чизбургери и...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.