рејтинг: 8.2/10
Оценка на корисникот: 7.77/10
(26 гласови)

СОДРЖИНА

Растењето знае да биде тешко, па тоа не е исклучок ни за Рајли, која се преселува од Средниот Запад кога нејзиниот татко наоѓа нова работа во Сан Франциско. Како и сите ние, Рајли ја водат нејзините емоции, радоста, стравот, лутината, одвратноста и тагата. Емоциите живеат во Централата, центарот за контрола во умот на Рајли, каде ѝ помагаат со совети околу секојдневниот живот. Додека Рајли и нејзините емоции се борат да се прилагодат на новиот живот во Сан Франциско, во Централата настанува бура. Иако главната и најбитна емоција на Рајли, радоста, се обидува да ги одржи работите позитивни, емоциите се караат околу најдобриот начин за снаоѓање во градот, домот и училиштето.

Слики

Опаку наопакуОпаку наопакуОпаку наопакуОпаку наопакуОпаку наопакуОпаку наопакуОпаку наопакуОпаку наопакуОпаку наопакуОпаку наопакуОпаку наопаку

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • До твојата последна смрт (2019)

  среда
  image
  Излегувајќи како единствена преживеана од изопачената игра на татко ѝ, Миријам добива понуда од натприродниот Господар на играта да се врати во времето и да се...
 • Зајакот Петре (2018)

  среда
  image
  Тврдоглавиот и немирен зајак Петар предизвикува хаос во домот и градината на човекот по име г. Мекгрегор. Сепак, нивното ривалство станува уште пожестоко кога и...
 • Рататуи (2007)

  денес
  image
  Во урнебесната анимирана авантура „Рататуи, стаорецот по име Реми сонува да стане голем готвач и покрај желбата на неговото семејство и очигледниот проблем дека е...
 • Семејството Адамс (2019)

  денес
  image
  Семејството Адамс се враќа на екраните со првата анимирана комедија за најексцентричното семејство во соседството. Смешно, необично и многу сликовито, Семејството...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.