рејтинг: 7.9/10
Оценка на корисникот: 8.53/10
(59 гласови)

СОДРЖИНА

За да спречи мрачна иднина во која мутантите и нивните човечки поддржувачи ќе бидат систематски ловени и убивани од огромните и незапирливи роботи наречени сентинели, Вулверин патува назад во времето за да го промени текот на историјата.
Во иднината, мутантите и луѓето кои им помагаат се убивани од моќните роботи наречени сентинели. Професорот Ксавиер, Вулверин, Магнето, Сторм, Кити Прајд и нејзините пријатели се среќаваат во еден манастир во Кина, а Ксавиер објаснува дека непобедливите сентинели се создадени со користење на ДНК од Мистик, која била заробена во 1973 година, при обидот да го убие нивниот создавач, д-р Боливар Траск. Ксавиер вели дека единствена шанса им е да се вратат во 1973 година со користење на можноста на Прајд да им се продружи на Чарлс Ксавиер и Ерик Ленсшер за да ја убедат Мистик да се откаже од својата намера. Сепак, само Вулверин може да го издржи оштетувањето од патувањето низ времето. Дали тој ќе успее да ги спречи Мистик и програмата за создавање на сентинелите и ќе ги спаси мутантите и нивните човечки пријатели од уништување?

Слики

Икс-мен: Денови на идното минатоИкс-мен: Денови на идното минатоИкс-мен: Денови на идното минатоИкс-мен: Денови на идното минатоИкс-мен: Денови на идното минатоИкс-мен: Денови на идното минатоИкс-мен: Денови на идното минатоИкс-мен: Денови на идното минатоИкс-мен: Денови на идното минатоИкс-мен: Денови на идното минато

Прегледи


Нема Прегледи
ПРЕПОРАКИ
 • Пол Бларт: Полицаецот од трговскиот центар (2009)

  денес
  image
  Кога банда организирани крадци ќе преземе трговски центар, добродушниот чувар треба да ги спаси сите.
 • Ент-мен (2015)

  денес
  image
  Вооружен со суперкостум кој има неверојатна можност да го смали но и да му ја зголеми силата, крадецот Скот Ланг мора да му помогне на својот ментор д-р Хенк Пим...
 • Хари Потер и полукрвниот принц (2009)

  денес
  image
  Додека Смртојадите, охрабрени од враќањето на Лорд Валдеморт пустошат во светот на нормалните и светот на волшебниците, Хари се сомнева дека постои нова опасност...
 • Меѓународна завера (2009)

  денес
  image
  Агент на Интерпол (Овен) се обидува да разоткрие висока финансиска институција во меѓународен круг на тргување со оружје. Во „Меѓународна завера“, возбудлив...
ТОП ЛИСТИ

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.