Simon Kinberg

actor

Роденден: 1973

Режисер:

Сцеарист:

 1. 4. Скокач (2008), филм
  ...
  (screenplay)
 2. ...
  (screenplay)
 3. ...
  (screenplay)
 4. ...
  (screenplay by)
 5. ...
  (creator)
 6. ...
  (screenplay)
 7. ...
  (screenplay by)

Продуцент:

 1. 1. Скокач (2008), филм
 2. ...
  executive producer
 3. 5. Елисиум (2013), филм
 4. 8. Чапи (2015), филм
 5. 14. Логан (2017), филм
 6. 15. Дедпул 2 (2018), филм
 7. ...
  producer (p.g.a.)

Автор:

 1. 2. The Twilight Zone (2019), серија

Најави се

TvProfil користи колачиња за да обезбеди подобро корисничко искуство и функционалност на страницата. Повеќе информации за колачињата можете да најдете овде: полиса на приватност.